• ALATI TASUTA TARNE

 • naine hoiab tossavat valge salvei kimpu enne ritaalset puhastust. Laual on põlevad küünlad ja rohelised taimed. Salvei toss puhastamas kristalle ja stressi, viies eemale negatiivse energia

  Kristallide puhastamine salvei abil. Lihtne. Tõhus. Meeldiv.

  Nii nagu Sa pesed ennast, koristad oma kodu ja autot, vajavad ka kristallid puhastamist, et neid ikka paremas töökorras hoida. Siinkohal ei räägi ma ainult esteetilisest vaid pigem energeetilisest puhastusest. Töötades koguvad tervendavad kristallid soovimatut energiat, mis tuleb aeg-ajalt nende süsteemist välja uhada, mis omakorda aitab hoida kristallide vibratsiooni kõrgel.

  Kristallide puhastamiseks on mitmeid meetodeid, kuid üks populaarsematest viisidest, negatiivsete energiate vabastamiseks, on üldiselt salvei kasutamine. Oma maise tugevuse ja iidse seosega puhastus rituaalidega, läbi sajandite ja kultuuride, ei ole salvei tavaline taim. Ta puhastab välja negatiivseid energiaid, soodustab sügavat tervenemist ja tõstab vaimseid vibratsioone, mis teeb salveist ideaalse puhastus kaaslase. 

  Kuidas kristalle täpselt puhastada ja salvei püha suitsu halva energia välja ajamiseks kasutada?

   

  Kristallienergia mõistmine

  Kristallide olemus

  Kristallid on looduse kingitus, täis looduslikku energiat. Kristallid moodustuvad sügaval maa sees, pika aja jooksul, ning on ideaalsed soojuse ja mineraalse koostise kogumid. Nagu sa tead, on kõigel siin maailmas vibratsioonienergia, nii ka kristallidel. Kuna kristallid on oma aatomi struktuurilt nii tahked, on neil stabiilne vibratsioonienergia, mis suhtleb Sinu energiaväljaga. Kristallid koguvad, salvestavad ja edastavad energiat. Nad töötavad energeetilise käsnana, tõmmates endasse nii positiivset kui ka negatiivset energiat. Samuti mõjutavad nad enda ümber vibratsiooni energiat ja töötavad kanalitena, saates energiat sinna, kus seda parasjagu vajatakse.

  Miks kristalle puhastada on vaja?

  Kuna kristallid imavad, energeetilisel tasandil tööd tehes, endasse igasugust energiat ( nii head kui halba), on nende aeg-ajalt puhastamine ülioluline. Ajapikku võivad ummistunud ja seisva energiaga kristallid muutuda lausa raskeks. Sa tunned selle koha ise ära. Energeetilise saaste eemaldamine viib kristallid tagasi nende loomuliku tasakaalu, võimekuse ja potentsiaali juurde, mille tulemusel suudavad nad jätkata oma head tööd Sinu vaimse kasvu, tervise ja heaolu toetamisel.

   

  Salveiga puhastamise eelised

  Puhastavad omadused

  Salvei on üks vaimsemaid ürte ja suurepärane vahend oma keskkonna puhastamiseks. Salvei on positiivse energiaga taim, mis on tuntud selle poolest, et puhastab ruumid negatiivsest energiast ja hoiab eemal mürgised vibratsioonid. Salvei põletamisel suudab temast tulev suits neutraliseerida õhus levivaid bakterid, viirused ja muud patogeenid, luues läbi puhastusrituaalide puhtama ja hügieenilisema keskkonna. Salvei on parim viis traumaatiliste, negatiivsete kogemustega seotud mineviku energia puhastamisel. Tema tervendavate vibratsioonide poolest on salveil ka müstiline pool. Läbi salvei tossu puhastub ka Sinu aura, mis tuleb igati kasuks ka Sinu vaimse kasvu teel.

  Kättesaadavus ja ohutus

  Salvei on oma tagaaias kergesti kasvatatav ja kättesaadav ravimtaim. Siinkohal tuleks ka ehk ära mainida, et salvei ei põhjusta kristallidele füüsilist kahju. Ta on meile looduse kingitus ja üks keskkonnasõbralikumaid vahendeid kristallide puhastamiseks.

   

  Ettevalmistused salvei puhastamiseks

  Vajalikud materjalid:

  • Salvei (tugevate puhastavate omaduste tõttu eelistatavalt valge salvei), mida saab siis kasutada mitmel viisil. Kõige populaarsemad ja mugavamad on näiteks kuivatatud salvei kimbud või viirukid.
  • Kuumakindel alus, kuhu asetada viiruk või salvei kimp.
  • Tule süütamiseks tikud (või mõni muu vidin)

  Ruumi seadistamine

  Sea oma ruum Sinu jaoks mõnusaks…. korista tuba, süüta küünlaid, pane rahustav muusika mängima ja taga, et ruumis oleks hea ventilatsioon (ava näiteks aken), et salvei toss ka hiljem ruumist välja pääseks. Ventilatsioon pole oluline mitte ainult tervislikel põhjustel vaid, et negatiivne energia tuleb ju kuhugi ära saata. Saadame ta siis õue. Lisada võid muidugi veel mõne muu rituaali, mis Sinuga resoneerub. Kõik on lubatud.

  Mis edasi?

  Kui ruum on loodud, süüta viiruk või salvei kimp otsast põlema. Viirukiga on lihtne. Tuli otsa ja kui leek on kustunud, hakkab viiruk ise aega mööda tossama. Salvei kimp tahab natuke rohkem nokitsemist. Hoia teda natuke aega leegi sees, eemalda ja lase kimbul hõõguda, misjärel hakkab ta tossama.
  Kristallide puhastamiseks hoia kõiki kive salvei tossu sees. Viirukiga taas lihtsam. Salvei kimpu hoia (mittepõlevast) otsast käes. Kristallid, mida soovid puhastada hoia oma domineerivas käes ning kiiguta/liiguta neid siis läbi tossu. Kui kaua? Tunneta. Kui puhastad kristalle regulaarselt, piisab mõnekümnest sekundist. Kui aga kristallid on kaua puhastamata, võid seda teha 30 sekundit või kauem … kuniks tunned ise, et nüüd on puhtad ja laetud.
  Mida veel? Alati võid puhastuse ajal lausuda mõne targa mõtte nagu näiteks: “selle suitsuga vabastan seisva ja mittetöötava energia ning võtan vastu puhta ja valge kristalli täispotentsiaali”. Või midagi selle laadset. Positiivsete lausete lausumine on üks osa iidsest puhastustseremoonia osast, mis aitab kaasa, et Sinu kristallid saaksid kõige paremini puhtaks ja laetud. Keskendu ja kujutage ette, et kõik seiskunud või negatiivsed energiad uhutakse suitsuga minema ning valge valgus jõuab Sinu kristalli iga aatomini.
  Kui kimp lõpetab tossamise, süüta ta uuesti või kui tunned, et oled “töö” ära teinud, aseta salvei kuumakindlale alusele puhkama.

  Positiivsete lausumiste ja mantrate kohta võid rohkem lugeda SIIT

  Puhastamise sagedus

  Kui sageli kristalle puhastada sõltub sellest, kui palju Sa neid kasutad. Rusikareegel on see, et pärast igat energia seanssi tuleks kristallid alati puhastada. Kuid üldjoontes võiks kristalle puhastada iga paari nädala või kuu tagant, et tagada nende värskus ja taastada nende loomulik elujõulisus. Usalda ja kausta oma intuitsiooni.
  Meeles võiks pidada ka kristallipoest iga uue kivi koju toomisel, enne kasutamist kristall puhastada.
  Malasid luues puhastan ma iga valminud ehte salveiga, oma mitte vajalikust energiast ning laen ta just Sinule (tema uuele omanikule) vajalike taotlustega.

   

  Lõpetuseks

  Mõned kristallid ei reageeri hästi veele, päikesevalgusele või teatud tingimustele, mis on vajalikud nende puhastamiseks. Leia omale ja oma kristallidele parim viis. Alternatiivid salveile on ka heliga puhastamine (helikausid näiteks), päikesevalgus (siinkohal uuri enne mis kristallid taluvad päikesevalgust ja millised mitte), kuuvalgus (täiskuu ajal aseta kristallid aknalauale), mata maha või pane soolvette puhastuma (siinkohal taas uuri, sest kõik kristallid ei taha vees leotamist). Lisaks on ka väga tõhus Palo Santo (ehk püha puu) toss.
  Kuid salvei on üks parimaid, tõhusamaid, lihtsamaid ja minu tunnetusel ka kõige meeldivamaid kristallide puhastamise meetodeid, kuna see on kristallidele ohutu ja mitteinvasiivne. Lisaks, olles salvei tossu sees, kaasneb sellega ka iseenda puhastumine. Mulle salvei lõhn väga meeldib. Seega – puhas võit! Kes on mul stuudios käinud või plaanivad seda teha siis tea, et õige ruum üles leida, tasub tulla kõlavate mantrate ja salvei lõhna peale…

   

  Soovin, et Sul oleks elu oleks täis armastust, küllust ja salvei tossu! Oled kingitus siia maailma!

  Siin üks YouTube muusika link, mida võite puhastusrituaali ajaks endale tasutal mängima panna:

  Ole hoitud, läbi oma südame
  Kärt / Mandala ILU looja
  Allikad: erinevad interneti lehed & oma kogemus / kõik fotod on internetiavarustest