• ALATI TASUTA TARNE

 • kollane 10-leheline lootos, tetraeeder päikesepõimiku sümbol kollasel taustal

  Päikesepõimik

  Päikesepõimik

  Päikesepõimik on koduks Sinu sõdalase vaimule ning seal asub Sinu „isiklik vägi“. Siit leiad kogu selle vinge sisemise jõu, tahte ja enesekindluse, mis ootavad, et aidata Sul särada. Suurimaks sõnumiks on „Austan iseennast“. Juurtšakra tasanil oleme sõltuvuses kuuluvusest oma hõimu/peresse ning sakraaltšakras on rõhk partnerlusel, mis mõlemad on välised mõjutajad Sinu elus. Päikesepõimiku puhul liigud aga välismaailmast enda sisse, kus areneb teadlik tunnetus enda olemasolust. Oma teadlikust minast.
  Hästi tasakaalustatud päikesepõimiku tšakra võimaldab Sul pea püsti ja kergusega läbi minna elust ning saavutada kõik, millest suudad ja julged vaid unistada. Selle tšakra puhastamine ja avamine muudab Sind paremaks “minaks”, kes on terves suhtes maailma ja inimestega.

  Mis on päikesepõimiku tšakra ?

  kollane 10-leheline lootos, tetraeeder päikesepõimiku sümbol heledal taustal

  Värv: kollane ja kuldne
  Element: tuli
  Taju: nägemismeel
  Matra: RAM
  Sümbol: 10-leheline lootos, tetraeeder
  Asukoht: kõhu ülaosas, ülalpool naba
  Sõnumiks on: “Austa iseennast”
  Sanskriti keeles: MANIPURA

  Päikesepõimiku asukohta kirjeldatakse kõige paremini kui neli sõrmelaiust nabast kõrgemal. See tšakra on koht, kus avaldub Sinu vägi ja enesekindlus. Tema Sanskriti keelne nimetus on Manipura, mis tõlkes tähendab juveelide linna või läikivat kalliskivi.
  Manipura tšakraga seotud element on tuli. Seda tuntakse ka kui päikeseenergiat. Tule element sütitab Sinus valguse, mis motiveerib püüdlema edu ja hea tervise poole. Sinu tulekeskust seostatakse Sinu isikliku väe, intellekti, ambitsioonide ning sellega, kuidas Sa füüsiliselt ja emotsionaalselt enda jaoks piire sead ning ruumi hoiad. Kui Sinu päikesepõimiku tšakra on avatud, tunned, et kontrollid oma elu ja oled oma otsustes kindel. Armastuse ja õnne tunded, mida me oma südames tunneme, pärinevad ka päikesepõimikust ning tõusevad sealt alles üles südametšakrasse. Päikesepõimikus saab alguse ka intuitsioon, mis siin väljendub kui “kõhutunne”.

  Päikesepõimiku funktsioonid

  Päikesepõimiku juures liigub energia fookus Sinu sisse. Sa hakkad suhestuma iseendaga, oma identiteediga ning tunnetama oma piire (või siis nende puudumist). Kogu tšakrasüsteemi vaadates on oluline meeles pidada, et energia liigub alt ülespoole. Juurtšakrast kroontšakrani välja, liigub meie praana ehk elujõud mööda selgroogu üles. Oluline on, et meie päikesepõimik oleks valmiduses, kus voog saaks leida kavatsuse ja kus saad hakata oma unistuste elu looma ning manifesteerima!

  Kollane värv sümboliseerib energiat, intellekti ja ka sidet, mis inimesel on tule ja päikesega. Kollane värv tähistab ka noorust, uut algust, sündi ja uuestisündi. Kollane ühendab meid teadmiste ja intellektiga.

  Selle tšakraga seotud ehted tugevdavad seedesüsteemi ja diafragmat. Päikesepõimik keskendub ainevahetuse võimsusele ja autonoomiale. Päikesepõimiku element on ju tuli. Tule aktiveerimine mõõdukal kehatemperatuuril aitab kaasa toidu seedimisele.

  Tuleelement on kehas kujutatud soojusena. Liigne tuli, liigne energia päikesepõimikus võivad tekitada impulsiivseid reaktsioone, nagu viha ja agressioon, mis on märk blokeeritud tšakrast.

  Blokeerunud ja tasakaalust väljas päikesepõimik

  kollane 10-leheline inimene lootose poosis, tetraeeder päikesepõimik mustal taustal

  Kui Päikesepõimik on tasakaalus, tunned Sa end enesekindlalt, oled motiveeritud, Sa järgid oma kõhutunnet, Sul on terve immuunsüsteem ning Sa oled eesmärgile suunatud. Negatiivsetest asjadest lahti laskmine muutub lihtsamaks, kuna väheneb sõltuvus teistest ja üldse välismaailmast. Sa seedid kõike ja kõiki! Sa tead, et kui pole tahet, pole ka väge! Sa elad teadmises, et universumis pole VÄE puudust.

  Tasakaalustamata päikesepõimik

  Tasakaalustamata päikesepõimiku tunnusteks on madal enesehinnang, halb seedimine, ärevus, motivatsiooni puudus ja ebakindlus. Päikesepõimiku tasakaalustamatus võib põhjustada ka väsimust, ülesöömist, liigset kaalutõusu, eriti kõhupiirkonnas, seedesüsteemi häireid ja diabeeti. Tasakaalustamatus võib põhjustada ka tõsiseid emotsionaalseid probleeme. Alustades kahtlustest ja usaldamatusest oma elus olevate inimeste suhtes, jätkates murega selle pärast, mida teised võivad Sinust arvata. Kuna koged madalat enesehinnangut, hakkad otsima teistelt pidevat kinnitust ja heakskiitu. Selline tasakaalustamatus põhjustab ebatervislikke kiindumussuhteid. Sinu sees on viha ja häbi, millega Sa ei oska midagi ette võtta. Lisaks tunned Sa meeletut hirmu tõrjumise ja kriitika ees.

  Blokeeritud päikesepõimik

  Blokeeritud päikesepõimik võib muuta elu tõeliseks väljakutseks. Füüsilises mõttes võivad need, kellel siin ummistus, olla seede- või maksaprobleemid ja/või oled pidevalt väsinud ja nõrk. Emotsionaalselt võib Sul olla madal enesehinnang, tunned end väärtusetuna ja ilma kindla suunata ning ainuüksi mõte millegi reaalselt elluviimise ees, viib Sind endast välja. Võid leida end elust mittehuvitatuna, pidevas süütundes ning teelt eksinud.

  Ära lase endal olla tühi kott, üksi, pimedas ja külmas toas … süüta leek ja lase enda ellu päike, et Sinu kolmas tšakra saaks korrapäraselt funktsioneerida ning Sinu ellu kogu rõõmu lubada. Sa oled seda väärt!

  Päikesepõimiku tervendamise viisid

  On mitmed päikesepõimiku avanemisele ja tasakaalustamisele toetavaid praktikaid. Kuid pea meeles, et muudatused ei toimu üleöö ja nipsust. Need võtavad aega kuna iga inimene on erinev ja omas elu arenguetapis.

  Too oma ellu päikest

  Kuna Päikesepõimiku elemendiks on tuli, annab päike Sulle tervendavat energiat. Leia igas päikselises päevas see mõnikümmend minutit ja lase päikesel endale pai teha. Kui Sa ei saa õue minna või päikest lihtsalt ei olegi taevas paista, visualiseeri päikest, tunne selle soojust, valgust ja väge Sind just seestpoolt valgustamas. Tunneta kuidas päike täidab iga ruumi ja iga raku Su kehas. 

  Toeta end kristallidega

  Tervendavate kristallide kasutamine aitab puhastada kõik blokeeritud tšakrad. Asetage mõni neist kristallidest mediteerimise ajaks oma päikesepõimikule või kanna terve päeva jooksul endaga kaasas, et omandada nende raviomadusi. Päikesepõimiku toetamiseks sobivad kristallid on säravad ja päikeselised, täis sooja energiat.

  Kollane Safiir – jumalik arm, teadmised ja jõud.
  Kollane Jaad – asetab Sind tagasi Sinu enda õnneliku elu juhiistmele.
  Kuldne Tiigrisilm – pakatab enesekindlusest ja vaimsest selgusest.
  Tsitriin – päikeseline küllus ja puhas optimism.
  Kollane Topaas – harmoonia ja külalislahkus tugevdavad Sinu kohalolu.
  Kollane Jaspis – kaitse, sisemine tugevus ja ülim selgus.

  Päikesepõimikut toetavaid ehteid leiad SIIT

  Mantrate lausumine / laulmine

  Igal tšakral on mantra, mis sellega ühenduses on ja mis toetab selle paranemist. Päikesepõimiku mantraheli on RAM (tõlkes ma suudan). Saad seda laulda või ümiseda, olles või tehes mida iganes või siis teadlikult meditatsiooni ajal paigal istudes. Kujuta ette laulva heli vibratsiooni, mis voolab otse Sinu blokeeritud tšakrasse.

  Viiruki ja õlide põletamine

  Aroomiteraapia on osutunud tšakrate energiasüsteemi tasakaalustamisel väga tõhusaks abiliseks. Neid kasutatakse oma keha energiakeskuste ümber reguleerimiseks ja asjade sujuvamaks liikumiseks. Päikesepõimikule vastavad viirukid ja eeterlikud õlid on: muskus, sandlipuu, ingver, safran ja kaneel.

  Afirmatsioonide kordamine

  On palju teooriaid selle kohta, kuidas positiivsete lausete/kinnituste kordamine valjult, kirjalikult või vaid mõtteis toetab positiivseid mõttemustreid. See on pilet kõrgema vaimse seisundini. See töötab väga lihtsalt – positiivsed kinnitused keskenduvadki ju lihtsalt positiivsusele, mis tähendab, et suurendad loomulikult oma vibratsioonisagedust, mis omakorda tõstab Sind ja Sinu arengut. Seega – Mõte loob reaalsuse! Mis omakorda tähendab, et positiivsete lausete või kinnituste lausumine/mõtlemine on üks võimsamaid vahendeid tšakrate tervendamiseks. Ja mitte ainult … nii võid luua enda ellu kõik, mida iganes Sa vähegi suudad välja mõelda. Kuid pea meeles, et igaüks suudab manifesteerida füüsilisse maailma vaid selle hulga väge, mida ta on võimeline endas vastu võtma.

  Päikesepõimikut toetavad laused julgustavad täpselt seda, mida kolmas tšakra endast kujutab – eneseaustust, kõrget enesehinnangut ja selget tunnetust sellest, kes Sa päriselt oled.
  Mõni näide positiivsetest afirmatsioonidest, mida saad igal ajal endale korrutada:

  • Ma armastan ja aktsepteerin end.
  • Olen piisav just sellisena nagu ma olen.
  • Mul on alati valik.
  • Ma olen ise oma õnne sepp.
  • Ma elan maailmas kus valitseb küllus.
  • Kõik see mida ma vajan, jõuab minuni.
  • Ma tean mida ma tahan ja oskan seda ka saavutada.
  • Mida rohkem olen ühenduses Loojaga, seda väekam ma olen.
  • Andestan endale mineviku vead ja õpin neist.
  • Ma austan endas olevat väge.
  • Lepin sellega, et praegu on nii!

  Tervene minevikust

  Kõik meie mineviku traumad on salvestunud kehasse ja mõjutavad jätkuvalt Sinu mõttemustreid ja käitumist. Inimestel, kes on kogenud ranget kasvatust, kiusamist või autoritaarseid vanemaid või kes on kannatanud vaimse või füüsilise väärkohtlemise all, on tavaliselt raskusi päikesepõimiku tasakaalustamisega. Teraapia, lähedaste toetus ja muud tervislikud tegevused võivad aidata alustada teed minevikust tervenemise ja päikesepõimiku tasakaalustamise poole.

  Jooga päikesepõimiku tasakaalustamiseks

  Joogaasendite harjutamine teadliku hingamisega, aitab vabastada päikesepõimiku pingeid nii füüsiliselt, vaimselt kui ka emotsionaalselt. Päikesetervitused soojendavad keha ja ühenduvad päikese tulise energiaga. Aktiveerides läbi jooga oma päikesepõimikut, muutub Sinu kehas toitainete imendumine tõhusamaks.

  Lõpetuseks

  Manipura tšakra on tule keskus. Tule element põletab negatiivset, et avada ja säilitada positiivset. Tasakaalustatud päikesepõimik aitab kaasa füüsilisele, vaimsele ja emotsionaalsele heaolule. Vali enda jaoks sobiv meetod päikesepõimiku tasakaalustamiseks ning naudi oma imelist elu veelgi imelisemalt.

   

  Tee iseendale kingitus ning tervenda oma päikesepõimikut kuulates ka tasakaalustavaid helisid: 

  Ole hoitud, läbi oma südame
  Kärt / Mandala ILU looja
  PS! kõik fotod (kui ei ole märgitud teisiti) on internetiavarustest.