• ALATI TASUTA TARNE

 • oranž sakraalšakra sümbol 6-leheline lootos, ikosaheeder. oranžil taustal

  Sakraaltšakra

  Sakraaltšakra

  Teine tšakra seitsmest on sakraaltšakra, mis on Sinu naudingu- ja mängukeskus ning kus asub „suhte vägi“. See on koht, kus asub suur osa Sinu seksuaalenergiast ning mida tuntakse ka kui meie seksitšakra. See on ka loovuse ja lapseliku enesetunde kodu. Sinu eesmärgiks on, et kõik tšakrad oleksid kontrolli all ning avatud universumi pakutava voolu vastuvõtmiseks. 

  Sakraaltšakra olemuse kohta teadmiste saamiseks ja selle nii emotsionaalselt kui ka füüsiliselt tasakaalu, kohaldamiseks on abiks sulle allolev tekst.

  Mis on sakraaltšakra?

  oranž sakraalšakra SVADISTHANA sümbol 6-leheline lootos, ikosaheeder. heledal taustal

  Värv: oranž
  Element: vesi
  Taju: Mina tunnen!
  Sümbol: 6-leheline lootos, ikosaheeder
  Asukoht: kõhu alaosa, allpool naba
  Sõnumiks on: „Austage üksteist”
  Sakraaltšakra (kutsutakse ka Haratšakra) sanskriti keeles: SVADISTHANA

  Sakraaltšakra leiad oma naba alt, kõhu keskelt. Seda seostatakse oranži ja ka pruuni värviga ning sellel on soojendav toitev energia. Nagu ütlesin, on sakraaltšakra meie seksitšakra ja see on seotud Sinu kire, naudingute ja oskusega elada täisväärtuslikku elu. Tasub meeles pidada, et kirg ja nauding on kui jõgi, mis voolab läbi Sinu elu kõikides valdkondades. Kirg pole seotud ainult seksiga, vaid ka Sinu isiklike suhete, töö, hobide ja emotsionaalse sidemega iseendaga. Sakraaltšakra on õitsev lootos, see seostub selliste sõnadega nagu vool, liikumine, laienemine ja usaldus. Kui meie sakraaltšakra on terve, tähendab see, et suudame end vabalt väljendada, kasutada oma loovust ning läheneda ja usaldada elu innu ja kirega.

  Sakraaltšakra funktsioonid

  See on tšakra, mis on seotud Sinu füüsiliste viljakuse probleemidega, intuitsiooni ja soovide ning Sinu rõõmu, optimismi ja õnne tundega. Sakraaltšakra põhiteemaks on suhted ja seda mitte ainult inimestega vaid ka võimu ja rahaga. Teemadeks on ka mees-ja nais energiad, aktiivsus & passiivsus ning kuu & päike ehk polaarsused. Maailm on peegel, läbi mille õpid Sa tunnetama iseennast ning kehtestama ka oma piire. Sinu elus pole ühtegi valet otsust, ega partnerit. Kõik on Looja plaan. Iga valik, iga inimene või suhe, mis Su elus on (või tuleb), on just see õige, läbi mille saame kõige vajalikumad elu õppetükid. Kui oskad elu vaadata kui õppust, on kõik „teemad” palju lihtsamini lahendatavad. Mõtle sellele. 

  Sakraaltšakra hirmudeks on kontrolli kaotamine (olla sõltuv millestki või kellestki). Hirm elujõu kadumise ees, mille põhjuseks võib olla väljendamata jäänud loov energia.   

  Kui Sinu sakraaltšakra on tasakaalus ja avatud, pääsed ligi oma sisemisele lapsele, ei kohku tagasi enda kunstilise väljenduse ja mängu ees ning suudad piiridest hästi kinni pidada. Sul on piisavalt vahendeid ja raha ning Sa oled inimene, kes julgeb riskida. Sul on rahuldust pakkuv seksuaalelu. Selle tšakra õppetunnid on seotud aususega elu kõigis valdkondades.

  Blokeerunud ja tasakaalust väljas sakraaltšakra

  naine istuvas poosis, oranž sakraalšakra helendamas. oranžil taustal

  Blokeeritud sakraaltšakra

  Kui Sinu sakraaltšakra on blokeeritud, võid tunda end loiult ja energia vaesena ja seda mitte ainult magamistoas. Avaldad vastupanu muutustele ning Sul võib olla ka raske igasugust elevust või emotsiooni hallata. Sa võitled spontaansusega või kuuled enda sageli lausumas “Ma vihkan üllatusi”. Need on märgid blokeeritud sakraaltšakrast.
  Ka sõltuvused võivad olla üks probleeme, mis tulenevad sakraaltšakra blokeeringust. Olgu selleks siis narkootikumid, alkohol, hasartmängud või ostlemine.

  Üliaktiivne ehk disharmooniline sakraaltšakra

  Teisest küljest võib sakraaltšakra blokeering põhjustada ka ülimat seksuaalset impulsiivsust, mis tundub kontrolli alt väljuv ning sõltuvust tekitav. Sinu tundeelu on tasakaalust väljas, oled manipuleeriv ning elad fantaasia maailmas. Sul on probleeme vastassooga ning Sinu loominguline energia on pärsitud. Sul on kalduvus võimutseda ja kontrollida teiste üle ning süüdistada alati kedagi teist kogu maailma pattude eest. Disharmoonilise sakraaltšakra üheks suurimaks tunnuseks on eetilised probleemis suhetes.

  Sakraaltšakra tervendamine

  Joo rohkem vett

  Kuna sakraaltšakra on seotud vee elemendiga, teeb igasugune sügav niisutamine sellele head. See tähendab, et kogu päeva jooksul joo palju vett, võib-olla koos mõne apelsiniviiluga, et peegeldada sakraaltšakra energia oranži värvi. Apelsini eeterliku õli seguga sooja vanni võtmine või isegi looduslikus veekogus ujumine võib samuti aidata elustada eriti väheaktiivset sakraaltšakrat.

  Tervendamine toiduga

  Kui tundub, et sinu sakraaltšakra on tasakaalust väljas või justkui pöörleb kontrollimatult, võivad teatud toidud toimida tasakaalustavalt. Lisa enda menüüse pähkleid, seemneid, bataati, porganid, melon, mango, (oranžid) tsitrusviljad ja kõik muud oranži värvi toidud.

  Lase oma loomingulisus valla

  Arvestades, et sakraaltšakra on seotud loomingulise väljendusega, võib Sinu kunstilise poole puudutamine (isegi kui tunned, et Sul on praegu kunstilisest inspiratsiooni kriis) tõesti aidata seda energiakeskust taaselustada. Parim osa on see, et selleks pole õiget või valet viisi. Loovus on täiesti isiklik. Tehke lihtsalt seda, mis tundub lõbus, olgu see siis värvimine, joonistamine, toiduvalmistamine, küpsetamine, aiatöö või midagi muud. Või esitage endale väljakutse teha hoopis midagi, mida te pole kunagi varem teinud, näiteks proovida uut retsepti või treeningut või õppida maailma.

  tantsiv naine, loojuv päike, lehviv kangas. oranžil taustalPane oma puusad tööle

  Sakraaltšakra asub otse teie naba all, nii et kõik puusasid avavad liigutused võivad aidata energiavoogu sellesse piirkonda tagasi saata. Eelkõige võivad alaaktiivse sakraaltšakra jaoks olla parimaks lahenduseks tants ja jooga. Alustuseks võite proovida mõnda lihtsat jooga-asanat või poosi, mis võib asjad tõesti uuesti käima tõmmata. Selleks pane mängima muusika, seisa jalad harkseisus, põlved kõverdatud ja varbad välja suunatud. Hakka kõikuma, hoides oma alakeha kükitaolises asendis, ja proovi liikumise ajal öelda sakraalset toetavat kinnitust: “Ma kuulun universaalsesse ühtsusse ja loon armastusega.”

  Tunne oma tunded läbi, teadlikult

  Kui Sul on blokeeritud sakraaltšakra, võib mõnikord oma tunnete esilekutsumine aidata Sul sellest läbi voolata. Kui avastad, et oled kurb siis olegi kurb! Lihtsalt istu maha ja ole kurb. Ütledki endale, et ma olen nüüd kurb ja nii ongi. Üsna pea tunned, et see tunne on nüüd läbi tunnetatud ja on aeg edasi minna, palju rõõmsamana. Naermine, nutmine, karjumine, hüppamine, liikumine ja tantsimine – need kõik võivad aidata kaasa emotsioonide voole, mis võivad omakorda aktiveerida Sinu sakraaltšakrat.

  Sakraaltšakra Mantrate lausumine / laulminenaine, käed palve asendis, istuvas poosis, pruuni ja oranžil taustal

  Igal tšakral on mantra, mis sellega ühenduses on ja mis toetab selle paranemist. Sakraaltšakra mantraheli vam. Saad seda laulda, tehes ülalnimetatud puusasid avavaid liigutusi ja poose või meditatsiooni ajal paigal istudes. Kujuta ette laulva heli vibratsiooni, mis voolab otse Sinu blokeeritud sakraali.

  Tegele oma seksuaalsusega

  Kui leiad, et Sul on seksuaalsusega probleeme, siis võiks nüüd just olla õige aeg uurida lähemalt kas mõne terapeudi või Dr. Googli käest omale vajalike lahendusi. Sa ei pea lahti laskma kõigist hoiakutest ja uskumustest seoses seksiga vaid vaata kõrvaltvaataja pilgu läbi, mis on need aspektid või õpitud mustrid, mis hoiavad Sind tagasi nautimaks partnerlust, et seks oleks nauditav.

  Toeta end kristallidega

  oranzid punased kristalli helmed kaelakee heledal taustal
  Mandala ILU väeehted / Karneool / Naiselikkuse toetus MALA-palvehelmed

  Koos meditatsiooni või hingamis tööga võib tervendavate kristallide kasutamine aidata puhastada kõik blokeeritud tšakrad. Asetage mõni neist kristallidest mediteerimise ajaks oma sakraaltšakrale (ehk vaagnale) või kandke neid terve päeva jooksul endaga kaasas, et kehastada nende raviomadusi. Kristallid, mis sobivad sakraaltšakrale, on pehmed soojendavad oranžid ja pruunid (mõnikord ka kollased) toonid ning neil on lõbus, naiselik ning seksuaalne energia.

  Virsiku Kuukivi – täis naiselikku energiat ja viljakust
  Virsiku Seleniit – vibreerib suurest energiast ja nauditavast rahust
  Oranž Kaltsiit – energiline ja kirgi täis
  Karneool – tuline loovus, kirg ning elujõud
  Imperial Topaas – rikas loovuse poolest ja tohutu manifestatsiooni abimees
  Aprikoosi Botswana Ahhaat – maapealne energia ja füüsiline jõud

  Kõik sakraaltšakrat toetavad ehted leiad SIIT

  Tasakaalustamine eeterlike õlide abil

  Mõned inimesed pöörduvad oma tšakrate tasakaalustamiseks aroomiteraapia poole. Nad kasutavad eeterlikke õlisid oma keha energiakeskuste ümber reguleerimiseks ja asjade sujuvaks liikumiseks. Lavendel on universaalne eeterlik õli kõigi tšakrate toitmiseks. Sakraaltšakra stimuleerimiseks võid kasutada eeterlike õlide toetust nagu ylang ylang, roos, magus apelsin, mandariin, patšuli, helichrysum (käokuld) ja roosa pipar.

  Tee iseendale kingitus ning tervenda oma sakraaltšakrat kuulates ka tasakaalustavaid helisid:

  Ole hoitud, läbi oma südame
  Kärt / Mandala ILU looja
  PS! kõik fotod (kui ei ole märgitud teisiti) on internetiavarustest