• ALATI TASUTA TARNE

 • punane Juurtšakra 4-õieline lootosõie sümbol. punasel kirjul taustal

  Juurtšakra

  Juurtšakra

  Esimene seitsmest suuremast tšakrast on juurtšakra ehk Muladhara, kus asub Sinu „hõimu vägi“, kodu, kus tunned end turvaliselt ning läbi mille oled ühenduses Emakese maaga. Kuigi kõik seitse on Sinu ellu tasakaalu ja heaolu loomisel üliolulised, hoiab juurtšakra Sind oma tuuma juures. Kui Sinu juured pole tugevad, ei kasva Sinu oksad piisavalt kõrgeks, et päikese kätte sirguda. Vastutades Sinu turvalisuse, elutahte ja stabiilsusega seotud tunnete eest, võid pidada juurtšakrat oma põhivajaduste aluseks.

  Edasi räägin Sulle kõigest, mida Sa võiksid teada juurtšakra kohta, et hoida end nii emotsionaalselt kui ka füüsiliselt tasakaalus.

  Mis on juurtšakra?

  Vektorillustratsioon Juurtšakra Muladhara punane sümbol akvarellielemendiga valgel taustal. Ringikujuline mandala muster ja käsitsi joonistatud kiri. Värvilised.
  pilt internetiavarustest

  Värv: punane, must
  Element: maa
  Loom: elevant
  Sümbol: 4-leheline lootos, kuup
  Asukoht: selgroo põhjas
  Sõnumiks on: “Kõik on üks”
  Sanskriti keeles: MULADHARA

   

  Juurtšakra asub lülisamba põhjas, just seal, kus sabakont Sul istuda lubab. Tema Sanskriti keelene nimetus on Muladhara. Juurtšakra on Sinu põhivajaduste aluseks, mis näitab kui maandatuna Sa end selles maailmas tunned. Kuid elu tasakaalus juurtšakraga ulatub palju kaugemale kui vaid vajadus hoida Sind siin ja praegu, hetkes. Tugev juurtšakra paneb Sind tundma end oma nahas mugavalt, turvaliselt ja toetatuna. Kui suudad rahuldada oma põhivajadused turvalisuse tagamiseks, oled võimeline kasvama ning leidma oma koha, siin planeedil Maa.

  Juurtšakra funktsioonid

  Juurtšakra hoiab Sind maa peal, kus tunned end kindlalt, hoolimata sellest, mis Sinu ümber toimub. Kui Sinu juurtšakra on avatud, tunned end väiksema tõenäosusega nii emotsionaalselt kui ka füüsiliselt ülekoormatud või endast väljas. Selle tšakra õppetunnid on seotud lojaalsuse, au ja õiglustundega. Ühesõnaga – ära tee teistele seda, mida Sa ei taha, et Sulle tehakse. Juurtšakra teemadeks on ka kuuluvus ja turvatunne grupis ja Sind ümbritsevas keskkonnas. Selle tšakra energia toob Sinuni teadmise, et Sa pole üksi vaid alati seotud oma pere, oma hõimuga. Hõimus olevad inimesed kuuluvad kokku ning teie vahel on nähtamatu energeetiline side. Hoolimata sellest kas hõimu liige on elus või juba surnud. Hõimu kuulumine annab turvatunde, mille puudumisel kaotad Sa aga energiat. Juurtšakra energia õpetab Sulle, et me kõik kanname vastutust elu eest ja, et iga Su uskumus ja nende põhjal tehtud valik, mõjutab kõike ja kõiki. Põhimõttel KÕIK ON ÜKS! Sinu kõige lähedasemad on Sinu elus, et anda Sulle kõige olulisemad õppetunnid. See on fakt. Selle järgi, kuidas on Su suhted pere ja lähedastega, peegeldub sümboolselt ka Sinu suhe eluga ning tegelikult ka kogu maailmaga. Mõtle sellele.

  Juurtšakra tasandil kogeme, kui valus võib olla grupist, perest või teiste seast välja heitmine ja hõimu toetusest ilmajäämine. Hõimust väljaheitmisel aktiveerub aga surmahirm.

  Tasakaalustatud juurtšakraga oled Sa stabiilne, oskad ratsionaalselt mõelda ning sul on positiivne mõtteviis ning kõrge energiatase. Sa tunned, et maailm on üks turvaline paik, mis pakub sulle kaitset, toetust ja kindlustunnet. Sul on head suhted oma pere, oma hõimuga. Sul on kindel ühendus Emakese maaga.

  Blokeerunud ja tasakaalust väljas juurtšakra

  must mees jooga asendis. Punane juurtsakra sümbol. sinise mandala tautsal. Kirju
  pilt internetiavarustest

  Blokeeritud juurtšakra

  Blokeeritud juurtšakra märkideks on ärevus, depressioon, hirm, suutmatus hoida enda piire ega olla truuks tahtejõule, nõrk immuunsüsteem ja võimetus lõdvestuda. Sa oled ebakindel ning kardad, et Sa ei oska elada hetkes. Madal enese väärtustamine ning ennasthävitav käitumine. Kuid kui Sinu juurtšakra on blokeeritud, ei kannata ainult emotsionaalne tervis. Sa võid tunda end justkui tühjana, kuna elu, mida elad turvatunde puudumise piiril, on väga kurnav. Sul võivad ilmneda terviseprobleeme pärasooles ja põies, pidevad alaselja valud ning veenilaiendid. Sinu alakeha võib tunduda põletikuline, kutsudes esile krampide ja lihasvalude sümptomeid.

  Üliaktiivne ehk disharmooniline juurtšakra

  Üliaktiivse ehk disharmoonilise juurtšakra märkideks on ülimmaterjalistlikus, ülekaalulisus ning Sa elad pidevas puudusteadvuses, jäädes kinni hirmuruumi, kus tunned end pidevalt ebakindlana igas valikus ja sammus, mida ette võtad. Sa ei tunne end täisväärtuslikuna ja voolava elu osana. Sul võib olla raske usaldada, õppida jagama ja loobuma. Sa ei oska piiri pidada meeleliste naudingute osas nagu söök, alkohol, seks jne. ning Sa langed pidevalt  negatiivsete mõtteviiside mustrisse, kus puudub tunneli lõpus valgus. Sul on tunne, et Sinust ei piisa või Sul ei ole iial piisavalt. Sa oled pidevalt vihane, kuna Sul puudub turvatunne. 

  Juurtšakra tervendamise viisid

  Juurtšakrat tasakaalustades, tunned endas peagi uut hingamist. Mitte ainult ei muutu Sinu energiatase, vaid avastad äkki, et Sinu koht ongi just selles maailmas, kus elad. Sa suudad hirmust lahti lasta ning mängida loovuse, armastuse ja imestusega. Ka Sinu suhted paranevad nii iseenda, oma pere, oma hõimu ning kogu universumiga. Kuidas siis ennast tervendada? Loe edasi!

  Toeta end kristallidega

  punased kristalli helmed heledal taustal Naiselike võlude MALA-palvehelmed punase Jaspisega
  Mandala ILU loodud punase Jaspise Mala-palvehelmed

  Tervendavad kristallid on tuhandeid aastaid aidanud hoida tšakrad puhtad ja selged, et kogu energia saaks voolata. Tänapäeval on piisavalt teadmisi, millised kristallid suudavad iga üksiku tšakraga kõige paremini koostööd teha. Olenemata sellest, kas valid kanda kristallidest ehteid või sead kivid lihtsalt altarile, on Juurtšakrale sobivaimad kristallid punased või mustad ning neil on tavaliselt maised vibratsioonid ja kaitsejõud.

  Must Obsidiaan – kilp negatiivsuse eest, mis kaitseb Sind turvaliselt
  Suitskvarts – maandav kristall, mis lööb õhu puhtaks kõigest üleliigsest
  Hematiit – juurduv kristall, mis aitab Sul oma juured sügavale maapinda suruda
  Granaat – puhastav kristall, mis õpetab Sind elu nautima
  Must Turmaliin – kaitsekivi, mis blokeerib negatiivset energiat.
  Punane Jaspis – on nagu vundament, mis hoiab Sind juurdunud.
  Verekivi – sõdalase kivi, mis aitab Sul püsida oma väes maa peal.
  Laavakivi – tasakaalu kivi, mis aitab Sul Emakese Maaga ühendusse saada

  Kõik juurtšakrat toetavad ehted leiad SIIT

  Tervendamine toiduga

  Juurviljade söömine on üks väga lihtne kuid tõhus viis parandada oma suhet juurtšakraga. Kõik, mis tuleb maa sügavusest – porgand, pastinaak, kartul, peet, küüslauk, sibul jne. – kõik see tõstab Su elujõudu ja loob sidet Sinu püha sisekosmosega.

  Terendamine läbi jooga

  Igapäevane joogapraktika on suurepärane viis tšakrate avamiseks, eriti kui töötad ma juurtšakra kallal. Iga päev aja leidmine, isegi kui kehaga ühenduse loomiseks kulub vaid mõni minut, võib suuresti aidata. Siinkohal pööra erilist tähelepanu just nendele poosidele, mis hoiavad Sind kindlas ühenduses maapinnaga.

  Tasakaalustamine eeterlike õlide toel

  Lisaks võid kasutada eeterlike õlide toetust nagu seedripuu, patšuli, mürr ja nelk. Neid imelisi abilisi võid endale peale määrida või ka diffuuseri abil oma ruumi pihustada.

  Mantrate lausumine / laulmine

  Juurtšakra häälikuks on “uu”, mida häälitse tugeva rütmiga, nagu loodusrahvaste muusika. See on emakese maa rütm.

   

  Tee iseendale kingitus ning tasakaalusta oma juurtšakra, toetades neid tervendavate kristallide vibratsiooniga ning tunne end taas tasakaalus ning õnnelikuna kuulates ka juurtšakrat tasakaalustavaid helisid:

  Ole hoitud, läbi oma südame
  Kärt / Mandala ILU looja