• ALATI TASUTA TARNE

 • värvilised tšakra sümbolid nelinurksetel piltidel. sinisel taustal. Värviline

  Tšakrad

  Tšakrad

  Üle Sinu keha on laiali punktid, mida nimetatakse tšakrateks ning mis on energia liikumise peamisteks kiirteedeks.

  Nende energiakeskuste kaudu võtad Sa vastu ning saadad välja igasugust emotsionaalset, vaimset ja füüsilist energiat. Sinu eesmärgiks on, et kõik tšakrat oleksid avatud, blokeeringutest vabad, et saaksid olla tasakaalus ning avatud kõigile Sulle pakutavatele võimalustele. Kõlab nagu hea plaan? See artikkel annabki ülevaate sellest, kuidas olla oma kehas õnnelik, õitseda ja elada oma elu kõrgeima potentsiaaliga.

  Mis on tšakrad

  Tšakra on sanskritikeelne sõna, mis tähendab „ratast või „ keerist“. Seega võid neid endale ette kujutada kui Sinus vabalt voolavat või keerlevat positiivset energia ratast. Nende rataste vahel on energiakanalid, mis võimaldavad energial ühest kohast teise voolata. Tšakrate mõiste seostub füüsilisest kehast ja peenkehast. Kui füüsiline keha koosneb massist ja on nähtav, siis peenkeha, mis hõlmab meelt ja emotsioone, koosneb energiast ja on nähtamatu. Selles süsteemis mõjutab peenkehast pärinev vaimne energia füüsilist keha ja vastupidi. See tähendab, et Sinu tšakrate staatus  kujundab Sinu üldist tervist ja heaolu.

  Tšakrate kontseptsioon on mõjutanud paljusid meditsiinipraktikaid kogu maailmas, sealhulgas joogat, Ayurvedat ja mõningaid kaasaegsemaid ravimeetodeid, nagu näiteks heliteraapia.

  Erinevad tšakrad

  Meie energiasüsteemis on tegelikult tšakraid palju (Hiina ürikute järgi on neid lausa 88 000) kuid mina peatun siinkohal peamise seitsme juures. Lihtsustatult võin öelda, et Sinu keha on jaotatud seitsmeks osaks, millest igaüks on seotud mingi tšakra ehk energiakeskusega. Tervendavad kristallid on tuhandeid aastaid aidanud hoida tšakrad puhtad ja selged, et kogu see energia saaks voolata. Tänapäeval on piisavalt teadmisi, millised kristallid suudavad iga üksiku tšakraga kõige paremini koostööd teha. Siin tutvustagi Sulle seitset peamist tšakrat ning annan Sulle ka valiku Maladest, mis aitavad Sul seiskunud energiat lahti raputada ja end toetada.

  Juurtšakra ehk Muladhara

  Juurtšakra Muladhara punane sümbol valgel taustal
  Juurtšakra / Muladhara

  Juurtšakra on ülim alustšakra, mis on koht kus asub „hõimu vägi“ ja ühendus Emakese maaga. Vastutades Sinu turvalisuse, elutahte ja stabiilsusega seotud tunnete eest, võid pidada juurtšakrat oma põhivajaduste aluseks. Tema sõnumiks on „ Kõik on üks“. Juurtšakra asub meie selgroo põhjas ja on seotud punase või musta värviga. See on tšakra, mis hoiab sind maa peal, kus tunned end kindlalt, hoolimata sellest, mis Sinu ümber toimub. Kui Sinu juurtšakra on avatud, tunned end väiksema tõenäosusega nii emotsionaalselt kui ka füüsiliselt ülekoormatuna või endast väljas. Selle tšakra õppetunnid on seotud lojaalsuse, au ja õiglustundega. Juurtšakrale sobivad kristallid on tumepunased või mustad ning neil on tavaliselt maised vibratsioonid ja kaitsejõud.

   

  • Tasakaalustamata juurtšakra märgid on ärevus, depressioon, hirm, suutmatus hoida enda piire ega olla truuks tahtejõule, nõrk immuunsüsteem ja võimetus lõdvestuda.
  • Tasakaalustatud juurtšakra märgid on stabiilsus, ratsionaalne mõtlemine, positiivne mõtteviis ja kõrge energia tase.

  Valiku juurtšakrat toetavaid ehteid leiad SIIT

   

  Sakraaltšakra ehk Svadisthana

  Vektorillustratsioon Sakraaltšakra Svadisthana oranz sümbol akvarellielemendiga valgel taustal. Ringikujuline mandala muster ja käsitsi joonistatud kiri. Värvilised.
  Sakraaltšakra / Svadisthana

  Teine tšakra on sakraaltšakra, mis on Sinu naudingu- ja mängukeskus ja kus asub „suhte vägi“. See on koht, kus asub suur osa Sinu seksuaalenergiast. See on ka loovuse ja lapseliku enesetunde kodu. Tema sõnumiks on „ Austage üksteist“. Sakraaltšakra leiad oma  naba alt, kõhu keskel. Seda seostatakse kollase ja oranži värviga ning sellel on ka soojendav toitev energia. See on tšakra, mis on seotud Sinu füüsiliste viljakuse probleemidega, intuitsiooni ja soovide ning Sinu rõõmu ja õnne tundega. Kui Sinu sakraaltšakra on avatud, pääsed ligi oma sisemisele lapsele, ei kohku tagasi kunstilise väljendamise ja mängu ees ning suudad piiridest hästi kinni pidada. Selle tšakra õppetunnid on seotud aususega kõikide suhtes. Kristallid, mis sobivad sakraaltšakrale, on pehmed soojendavad oranžid ja kollased toonid ning neil on naiselik või lõbus energia.

  • Tasakaalustamata sakraaltšakra märgid on emotsionaalselt liigne tundlikus, pidev kontroll, endasse tõmbumine, madal või üliaktiivne libiido, pinged ning võimetus lahti lasta ja rõõmu tunda.
  • Tasakaalustatud sakraaltšakra märgid on energilisus, kirglikus, loomingulisus, sensuaalsus ja õrnus.

  Valiku sakraaltšakra toetavaid ehteid leiad SIIT

   

  Päikesepõimik ehk Manipura

  Vektorillustratsioon Päikesepõimik Manipura kollane sümbol akvarellielemendiga valgel taustal. Ringikujuline mandala muster ja käsitsi joonistatud kiri. Värvilised.
  Päikesepõimik / Manipura

  Päikesepõimiku tšakra on koduks sinu sõdalase vaimule ning kus asub Sinu „iskilik vägi“. Siit leiad kogu selle vinge sisemise jõu ja enesekindluse, mis ootavad, et aidata Sul särada. Tema sõnumiks on  „Austan iseennast“. Kolmas tšakra asub ülakõhus vahetult rinnaluu all, keha keskel. Seda seostatakse kollase ja kuldse värviga. Päikesepõimiku tšakrat seostatakse meie isikliku väe, meie intellekti, meie ambitsioonide ning sellega, kuidas Sa füüsiliselt ja emotsionaalselt enda jaoks ruumi hoiad. Kui Sinu päikesepõimiku tšakra on avatud, tunned, et kontrollid oma elu ja oled oma otsustes kindel. See tšakra on seotud meie energiatasemetega. Päikesepõimiku tšakrale sobivad kristallid on säravad ja päikeselised.

   

  • Tasakaalustamata päikesepõimiku tšakra tunnusteks on madal enesehinnang, halb seedimine, ärevus, motivatsioonipuudus ja ebakindlus.
  • Tasakaalustatud päikesepõimiku tšakra märgid on enesekindel olemine, oma kõhutunde järgimine, terve immuunsüsteem ja motiveeritus.

  Valiku päikesepõimikut toetavaid ehteid leiad SIIT

   

  Südametšakra ehk Anahata

  Vektorillustratsioon Südametšakra Anahata roheline sümbol akvarellielemendiga valgel taustal. Ringikujuline mandala muster ja käsitsi joonistatud kiri. Värvilised.
  Südametšakra / Anahata

  Täpselt nagu nimigi ütleb, on südametšakra Sinu armastuse ja kaastunde keskus, kus asub Sinu „tunnete vägi“. Südametšakra ei tegele ainult Sinu suhetes teistega, vaid aitab Sul kujundada ja vastu võtta ka ennast just nii nagu Sa oled. Tema sõnumiks on „ Armastus on Jumalik jõud“. Südametšakra võib leida rindkere keskelt – keha südameruumist. Seda seostatakse rohelise ja roosa värviga. Südametšakra on seotud sinu ühenduse, kaastunde ja viisidega, kuidas saad anda ja vastu võtta armastust teistelt ja iseendalt. Kui Sinu südametšakra on avatud, suudad elada täisväärtuslikku ja rõõmsat elu, langemata hirmu, armukadeduse ja ennasthävitavate mustrite lõksu. Südametšakrale sobivad kristallid on pehmed ja armastavad ning rikkad kaastundest.

   

  • Tasakaalustamata südametšakra tunnusteks on negatiivne pilt enesest, usaldamatus teiste vastu, armukadedus, kiire hinnangu andmine ning vereringe- või hingamisprobleemid.
  • Tasakaalustatud südametšakra tunnusteks on kaastunne, empaatia, enesearmastus, sisemine rahu, andestamisvõime.

  Valiku südametšakrat toetavaid ehteid leiad SIIT

   

  Kurgutšakra ehk Vishuddha

  Vektorillustratsioon Kurgutšakra Vishuddha sinine sümbol akvarellielemendiga valgel taustal. Ringikujuline mandala muster ja käsitsi joonistatud kiri. Värvilised.
  Kurgutšakra / Vishuddha

  Viies tšakra on kurgutšakra – kust saavad kuuldavaks Sinu hääl ja tõde. Siit leiad oma väljendusoskuse ja suhtlemise viisil, mis on kooskõlas Sinu tõega ning kus asub Sinu „tahte vägi“. Tema sõnumiks on „Allutan oma isiklik tahe Looja tahtele“. Kurgutšakra asub kaelal ja on seotud sinise värviga. Kurgutšakra tegeleb artikulatsiooni ja kommunikatsiooniga ning aitab Sul kõva häälega välja öelda oma vajadused ning Sinule olulisi piirid. Avatud kurgutšakra aitab Sul elada oma tõe valguses. See tšakra on seotud ka füüsiliste probleemidega, mis on seotud kurguga, samuti põsekoopa- ja kilpnäärmeprobleemidega. Kurgutšakrale sobivad kristallid on õrna energiaga ning puhtuse ja voolavuse tunnetusega.

   

  • Tasakaalustamata kurgutšakra tunnusteks on suutmatus end väljendada, kurguvalu, suutmatus hoida  piire, võimetus kuulata, sageli tunne, et Sind on valesti mõistetud.
  • Tasakaalustatud kurgutšakra tunnusteks on oma tõe rääkimine ilma hirmuta, otsustav tegutsemine, vaba suhtlus ja aktiivne kuulamisoskus.

  Valiku kurgutšakrat toetavaid ehteid leiad SIIT

   

  Kolmanda Silma tšakra ehk Ajna

  Vektorillustratsioon Mandala ILU BLOGI / Kolmanda silma tšakra Anja sinine sümbol akvarellielemendiga valgel taustal. Ringikujuline mandala muster ja käsitsi joonistatud kiri. Värvilised.
  Kolmanda silma tšakra / Anja

  Kuues tšakra on kolmanda silma tšakra – värav kogu Sinu sisemise tarkuse juurde ja Sinu intuitsioon. See on koht, kus Sa saad kontakti oma sügavaima sisemise olemusega ja kasutad oma vaimset teadlikkust ning mõistuse väge. Tema sõnumiks on „Otsin ainult tõde“. Kolmanda silma tšakra asub otsmiku keskel, kulmude kohal. Seda seostatakse indigo või lillakassinise värviga. Olles sild kurgu ja kroontšakra vahel, on see tõe ja visiooni kanal. Avatud kolmanda silma tšakra aitab Sul selgust saada, mõista, usaldada oma sisetunnet ning otsida iseendas kõiki vajalikke vastuseid ja juhiseid. See tšakra on seotud Sinu mõtteprotsesside ja Sinu silmade, kõrvade, seljaaju ning neuroloogiliste probleemidega. Kolmanda silma tšakrale sobivatel kristallidel on kõrge vibratsioon ja intuitiivne jõud.

   

  • Tasakaalustamata kolmanda silma tšakra tunnusteks on halb nägemine, usaldamatus oma otsuste üle, loovuse puudumine ja võimetus keskenduda.
  • Tasakaalustatud kolmanda silma tšakra tunnusteks on kujutlusvõime, intuitsioon, selgus, sisemise tarkus ja usaldus oma mõtete ja ideede ees.

  Valiku kolmanda Silma tšakrat toetavaid ehteid leiad SIIT

   

  Kroontšakra ehk Sahasrara

  Vektorillustratsioon Kroontšakra Sahasrara lilla sümbol akvarellielemendiga valgel taustal. Ringikujuline mandala muster ja käsitsi joonistatud kiri. Värvilised.
  Kroontšakra / Sahasrara

  Seitsmest kõrgeim – kroontšakra on Sinu täiuslik olemise tipp. See on koht, kus leiad oma valgustatuse ja kus saad ühenduse universumi, oma vaimu ja kogu selle kosmilise suursugususega. See on Sinu kõrgeimate vibratsioonide ja kõige ülevama seisundi allikas. Tema sõnumiks on „Elan olevikus“. Kroontšakra asub peapeal ja on seotud kuldse, valge ja violetse värviga. Avatud kroontšakra aitab Sul leida oma kohta maailmas ja näha laiemat pilti. Samuti aitab see leida Sinu jaoks õiged vaimsed praktikad ning avab Sind kingitustele ja sõnumitele, mida universum Sulle pakub. See tšakra on seotud eesmärgitunde, Sinu vaimse heaolu ja rahulolutundega. Kroontšakrale sobivad kristallid on kõrgeimate vibratsioonide anumad ja meistertervendajad.

   

  • Tasakaalustamata kroontšakra tunnusteks on segasus, peavalud, unetus, suunatuse või mõttetuse tunne, õudusunenäod ja vaimse olemistunde kaotus.
  • Tasakaalustatud kroontšakra märgid on selgus, tarkus, vaimse seotuse tunne, aktsepteerimine ja selged unenäod.

  Valiku kroontšakrat toetavaid ehteid leiad SIIT

  Tšakrate avamine

  Tõenäoliselt olete kuulnud inimesi rääkimas oma tšakrate “blokeeringust vabastamisest” või nende „avamisest“, mis viitab ideele, et kui kõik Sinu tšakrad on avatud, saab energia neist vabalt läbi voolata ning füüsilise keha, meele ja vaimu vahel valitseb harmoonia. Avades oma tšakraid, ei pea Sa  muretsema üliaktiivsete tšakrate vähem aktiivseks muutmise pärast. Tegelikult on nii, et üliaktiivsed tšakrad lihtsalt kompenseerivad suletud tšakrate tegevusetust. Kui olete kõik tšakrad avanud, ühtlustub energia iseenesest ja Sa tunned end taas tasakaalus.

  Õnneks kasvab inimeste teadlikus, kuidas tšakratesse suhtutakse, iga päevaga aina suuremaks. Tšakrate avamine nõuab teadvuse muutust, mis toimub tavaliselt pärast meditatsiooni. Asi pole lihtsalt emotsionaalses avanemises või füüsilises puhastuses. Nende avanemine võimaldab avaneda kõrgemad teadvusseisundid, mis viivad teadvustamiseni Kõrgeimast Minast.

   

  Tšakrate tasakaalustamine

  On täiesti normaalne, et Sinu tšakrad libisevad joondusest välja või blokeeruvad sootuks – see kõik on vaid osa inimkogemusest. See ei tähenda, et Sa peadki blokeeritud olekusse jääma, vaid seda, et leia oma viisid, mis julgustavad Sind kuulama oma keha ja meelt ning tegema kõik endast oleneva, et end uuesti harmooniasse viia. Iidsete joogapraktikate kohaselt saab tšakrakeskusi tasakaalustada mediteerimise, mantrate laulmise, spetsiaalsete hingamisharjutuste, teatud ajurveeda ürtide kasutamise ja füüsiliste harjutuste, näiteks jooga abil. Ka tervendavad kristallid on selleks lihtne ja tõhus iidne meetod. Kandes tšakraga resoneeruvaid kristalle või asetades need tšakra punktile, annad oma meelele tasakaalustamise käskluse ning viid kristallide tervendavad vibratsioonid oma kehasse.

  Kuna kõik seitse tšakrat on keha energeetilised keskused, mis vastavad tunnetele, kõnetas Sind täna seda teksti lugedes üks neist tõenäoliselt rohkem kui mõni teine. Homme võib Sind sama teksti lugedes kõnetada aga hoopisteine tšakra. See on täiesti normaalne. See kõik sõltub, mis Sinu „teemad“ täna on.

   Kogu tšakrasüsteemi tasakaalustava käevõru MEESTELE leiad SIIT

  Tee iseendale kingitus ning tasakaalusta oma keha, vaim ja meel, toetades neid tervendavate kristallide vibratsiooniga ning tunne end taas tasakaalus ning õnnelikuna kuulates ka tšakraid tasakaalustavaid helisid:

   

   

  Ole hoitud!

  Kärt / Mandala ILU looja