• ALATI TASUTA TARNE

 • Südametšakra

  Kõigist seitsmest tšakrast võib südametšakrat olla üks väljakutsuvaim kuid samas ka üks rahuldust pakkuvamaid. Sa kaitsed oma imelist südant nii palju kui vähegi võimalik, sest südamevalu on see kõige hullem valu. Sa oled seda kogenud. Mina ka. Me kõik oleme.

  Seega on loogiline, et oma südame kaitseks ehitame hirmust tulenevaid müüre ja losse, mis meid selle valu eest kaitsma peaksid. Kuid kulla sõber – hirm paneb armastuse voolu kinni. Tekivad ummistused ja blokeeringud.

  Kui õpid oma südame avatud hoidma, õitsed kui roos, olles valmis ükskõik milliseks maagiaks ning segaduseks, mida universumil Sulle pakkuda on. Võta see kõik tänuga vastu kui kogemust, millest saab Sinu elu vaid paremaks minna. Tea, et parema ja püsivama panuse maailmale annad oma sisemise maailma muutustega.

   

  Mis on südametšakra?

  Vektorillustratsioon Südametšakra Anahata roheline sümbol akvarellielemendiga valgel taustal. Ringikujuline mandala muster ja käsitsi joonistatud kiri. Värvilised.
  Pilt leitud internetiavarustest

  Värv: roheline, roosa, vahest ka kuldne
  Element: õhk
  Taju: kompimine, puudutud
  Sümbol: 12-leheline lootos
  Asukoht: südame kohal, rinnaku keskel
  Sõnumiks on: „Mina tunnen”
  Sanskriti keeles: ANAHATA

  Südametšakra asub südame kohal, haarab endasse õhuelemendi, kiirgab pehme rohelise varjundiga ja selle vaimloom on õrn antiloop. Südametšakra teemadeks on TUNDED omaenda sisemaailmas. Oma mõtete, ideede, hoiakute ja vajaduste suhtes. Kui soovid tervet suhet teistega, pead kõigepealt omama tervet suhet iseendaga.

  Südametšakra vastutab selle eest, et oled avatud armastuse ja kaastunde andmisele ja vastuvõtmisele selle kõigis vormides. Siia kuuluvad ka kaastunne, empaatia ja andestus. Seda tšakrat seostatakse ka tingimusteta armastuse ja rõõmuga. Südametšakra hoiab Sind suhetes emotsionaalselt terve ja tasakaalus ning võimaldab Sul siduda oma mõtted ja tunded.

  Armastus

  Me elame, et õppida armastust. Armastus on sagedus, mida ei saa sõnadesse panna. Ta on vibreeriv ja elav energia. Armastus on ühendus, side, ühtekuulumine ja pühendumine. Armastusega tehtud teod ei kahjusta kunagi kedagi, sest süda, olles armastuse organ, teab täpset ajastust kui ka teed, mida mööda minna. Süda on ka intuitsiooni organ. Südametšakra on seotud õhu elemendiga. Õhk hajutab ja lubab Su ellu armastuse, kaastunde ja ühenduse kõigega, millega elus kokku puutud. Õhk, nagu armastus, on Sinu sees ja ka kõikjal Su ümber. Armastus ei saa kunagi otsa, seda tulevad vahest varjutama vaid mõtetest tekitatud tumedad pilved. Armastuse eelduseks on aga haavatavus ja avatus. Armastuse energia on tervendav energia!

  Tingimusteta Armastus

  Et armastatud olla ei pea Sa mitte midagi tegema. Mõtlen siinkohal, et ei pea ütlema või tegema või näitlema mingit omale loomuvastast moodi, et armastust välja teenida. Tingimusteta armastuses tunned ja lased Sa asjadel olla just nii nagu nad on. Kõik on perfektne ja täiuslik. Iga asi on omal kohal kuid mitte lõpetatud ja valmis, kuna kõik areneb ja on pidevas muutuses. Sa arened ja muutud olles täiuslik igas oma olemise momendis. Sa ei arvusta, hinda, võrdle ega kritiseeri. Vaid siis oled Sa Looja tõele kõige lähemal.

  Hirm

  Hirmust kantud inimese süda on suletud, tema armastuse vool on kinni. Vaata ja uuri oma hirmusid. Hirmust päris vabaks saada pole võimalik ega ka vajalik kuna hirm aitab Sinu füüsilist keha hädaohust päästmisel. Kui vabaned hirmust üksinduse, pühendumise, reetmise või omaenda ebatäiuslikkuse ees, kasvab Su sisemine vägi tohutult. Sellega kaasneb usaldus iseenda ja elu vastu. Hirmuvabas südames on palju rohkem ruumi armastusele. Tunnete tundmine avab südameruumi.

  Häbi

  Häbi tunne on üks suurimaid armastuse blokeerijaid. Häbi on õpitud tunne! Kui sul on kujutluspilt sellest, milline Sa olla tahaksid kuid tegelikkus ei vasta Sinu kujutluspildile siis Sa tunned häbi. Me häbeneme ja varjame teatud osi iseendast nagu oma nõrkusi, oma ebapuhtust (ehk räpasust) ja ka oma puudusi (nii kehalisi kui vaimseid). Häbi puhul tunned Sa end väärtusetuna, tühisena või ka alandatuna. Tunned, et Sa pole armastust väärt. Häbi tunne piirab Su väljendust. Sa tõmbad end kössi. Kuid tea, et kui häbi tuua avalikuks, kaotab ta oma jõu.

   

  Tasakaalust väljas südametšakra tunnused

  Kui Sinu südametšakra on blokeeritud, tuned end ümbritsevatest inimestest eraldatuna. Võid tunda end oma suhetest emotsionaalselt eemaletõmbunud või teiselt poolt, võid ihaldada pidevalt oma partneri tähelepanu ja armastust ning nõuda rohkem, kui Ta suudab anda. Suletud südametšakraga on raske vihast lahti lasta. Sul võib olla raskusi piiride kehtestamisega ning usaldamisega. Blokeeritud südametšakra mitte ainult ei pane proovile Sinu emotsionaalset tasakaalu vaid pigistab ka füüsiliselt. Tunned end pidevalt rahutuna ja Sinu keha keeldub unematiga kohtumisest. Unetus on tavaline reaktsioon blokeeritud südametšakrast, nagu ka kõrge vererõhk ja vähenenud immuunsus.

  Kui energia südametšakras ei ole tasakaalus, tunned hirmu, häbi ja võib-olla isegi vihkamist. Öeldakse, et armastuse vastand on hirm, nii et tasakaalustamatus võib ilmneda pingul või pitsitava tundena rinnus. Kui Sulle on kunagi haiget tehtud, võib armastus, mida Sa siis tundsid, muutuda hoopis vihkamiseks.

  Kuidas südametšakra avada?

  Südametšakra blokeeringust vabastamine ja südame avatud hoidmine on Sinu füüsilise ja vaimse heaolu jaoks nii oluline. Kui suudad vastu võtta ja jagada külluslikult armastust ja kaastunnet, õitsed kui kõige ilusam õis, läbi elu. Kui tunned, et Sinu südametšakra võib olla blokeeritud, proovi mõnda all loetletud tervenemise viisi.

  Südametšakrat toetavad poolvääriskivid

  On palju kauneid kristalle, mis on ühenduses südametšakraga. Aseta mõni neist kristallidest mediteerimise ajaks oma südametšakrale või kanna terve päeva jooksul endaga kaasas, et omandada nende raviomadusi. Kõige tuntum südame tervendaja läbi aegade on Roosa kvarts.

  Roosa kvarts – puhas armastus ja kaastunde avaja
  Rodoniit – andestuse, kaastunde ja tingimusteta armastuse toetaja
  Malahhiit – transformatsiooni ja positiivse muudatuste tooja
  Roheline aventuriin – kannab elujõudu ja selgust tagasi Sinu südameruumi
  Amasoniit – leiab tee sügavate teadmiste ja jumaliku juhatuse juurde

  Südametšakrat toetavaid ehteid leiad SIIT

   

  Andestamise kunst

  Andestamine on kingitus Sulle endale! Öeldakse, et andestamine on ravi kõigiks haigusteks. Seega veeda aega iseendaga, et andestada kõigile, kelle suhtes oled tundnud negatiivseid tundeid või kellele oled ise teinud või soovinud halba. Andestamine on hinnangute tagasi võtmine. Näiteks – keegi annab endast mingis situatsioonis parima kuid Sinu jaoks pole see parim (vaid on vale, vilets või hädine jne). Võttes hinnang tagasi, leppides situatsiooniga hinnanguvabalt just nii nagu ta on, toimubki andestamine. Kui sul pole kellegi teise inimese teole hinnangut, pole sul ka midagi andestada.

  Mantra lausumine / laulmine

  On palju teooriaid selle kohta, kuidas positiivsete lausete/kinnituste/afirmatsioonide/palvete/mantrate (või kuidas iganes Sa neid kutsuda tahad) kordamine valjult, kirjalikult või vaid mõtteis toob ilu ja helguse tagasi Sinu südameruumi. See töötab väga lihtsalt – positiivsed laused keskenduvadki ju lihtsalt positiivsusele, mis tähendab, et suurendad loomulikult oma vibratsioonisagedust, mis omakorda tõstab Sind ja Sinu arengut. Seega – Mõte loob reaalsuse! Mis omakorda tähendab, et positiivsete lausete või kinnituste lausumine/mõtlemine on üks võimsamaid vahendeid tšakrate tervendamiseks. Kui alustad päevale häälestumisega, võta paar minutit, et mõnda südamlikku ja positiivset mõtet korrata. Isegi miski nii lihtne kui: “Ma olen armastusele avatud” võib muuta Sinu enesetunde kogu päevaks. Ja see ongi kogu eesmärk!

  Jooga südametšakra tasakaalustamiseks

  Jooga ja südametšakra käivad käsikäes. Vali praktikaid ja poose, mis aitavad Sul südant avada ja enda keskmesse seada.

   

  Tutvu minu loodud südametšakrat toetavate väeehetega

  Südametšakrat toetavaid kristalle kutsutakse tihtipeale ka “armastuse kivideks”, kuna nad soodustavad kaastunnet, andestust ja emotsionaalset tervenemist. Neil on õrn energia, mis rahustab emotsioone, suurendab armastuse tunnet ning enese aktsepteerimist just sellisena nagu Sa täna oled. Nad aitavad avada ja tasakaalustada südametšakrat, mis on armastuse, ühenduse ja suhete eest vastutava energiakeskus. Iga kristall natuke omamoodi erinevalt. Seega leia endaga kõige rohkem resoneeruv kristall ning luba ta enda ellu, Sind toetama. Tunne oma väeehe ära. Läbi südame, sest süda teab.

  Minu loodud südametšakrat toetavad ehted oma igapäevaellu leiad SIIT

   

  Lõpetuseks

  Armastus, imetlus, hoolivus, andestamine ja tänutunne tekitavad südamerütmi ideaalseid laineid. Positiivsed emotsioonid mitte ainult ei tekita paremat tunnet, vaid need tasakaalustavad kogu su keha viies Sinu organid ideaalsesse vormi ja sagedusse.

  Soovin, et Sul oleks avatud, terve ja õnnelik südametšakra. Sinu elu oleks täis armastust, rõõmu ja avatud südameid! Ela avatud südamega, iga päev!

   

  Tee iseendale kingitus ning tervenda oma südametšakra kuulates ka tasakaalustavaid helisid:

  Ole hoitud, läbi oma südame
  Kärt / Mandala ILU looja
  PS! kõik fotod (välja arvatud malad) on internetiavarustest